Rámování map
Nezáleží, zda se jedná o krásné staré historické mapy, moderní turistické mapy, staré školní mapy, či jen obyčejné stírací mapy. Mapy jsou vždy něčím zcela výjimečné, dýchají z nich dálky, touha vidět něco nového a cestovat.
Díky tomu, že se nejedná o obrazy ani grafiku v běžném smyslu, neplatí pro rámování map ani tolik omezení. Záleží jen na vás, jak se rozhodnete jejich rámy pojmout. Byla by škoda omezit se jen na „úzké dřevěné rámy, tak jak se to vždy dělalo“, protože mapy nabízejí mnohem více. Vždyť přeci nezáleží na tom, „jak se to vždycky dělalo“, záleží jen na tom, jak to uděláte vy a teď…
Rám na mapu plzně
Historické mapy rámujeme moc rádi. Sice nás mrzí, že velká většina map pochází z rozebraných atlasů, kronik apod., ale protože byly vytrhány kdovíkdy a kdovíkým, tak to již nejde jinak řešit, než se postarat, aby se alespoň zarámované mapy měly v rámech dobře a vypadaly krásně.
A protože staré mapy rámujeme opravdu rádi, vůbec nám nevadí, když v Praze rámujeme třeba mapu Brna či Plzně. Koneckonců právě tato nádherná mapa v Praze nezůstávala a zase se do Plzně vracela, takže je vlastně všechno v nejlepším pořádku.
Tak jako tomu je u map obvyklé, nedorazila ano tato v příliš dobrém stavu, a proto jsme ji nejprve nechali odborně vyčistit, odkyselit a zrestaurovat. Následně jsme pro ni vybrali krásnou kombinaci šedo-hnědé muzeální pasparty s klasickým výřezem, s patinovaným černo-stříbrným rámem. Tyto barvy skvěle ladí ke středním tónům mapy a díky tomu její kresba ještě lépe vynikne. Rámování je navíc velice elegantní a bude výtečně vypadat i ve velmi luxusním interiéru, ve kterém je nyní instalována.